Panel: Şiire Adanmış Bir Ömür "Osman SARI"

 

14 Nisan 2011

Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 27 Nisan Çarşamba günü saat 20:00'da  Adapazarı Kültür Merkezi'nde Osman SARI hocamızın şiire adanmış ömrü hakkında panel düzenlenecektir.

Düzenlenecek panale Prof. Dr. Ali Seyyar, Doç. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu, Osman Nalbant, Arif Ay (şair) ve Mustafa Aydoğdu (şair) konuşmacı olarak katılacaktır. Panele tüm halkımız ve öğrencilerimiz davetlidir.

 

 

 

 

 

Yrd. Doç. Dr. Osman SARI

1946 yılında Kahramanmaraş’ın Sarımollalı köyünde dünyaya geldi. İlköğretimini bu köyde, orta öğretimini Kahramanmaraş’ta tamamladı (1968). Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1973 yılında mezun oldu. Çalışma Bakanlığı’nda İş Müfettişi olarak çalıştı. 1979 yılından beri (İTÜ) Sakarya Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır. Halen Sakarya Üniversitesi, İİBF, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalında Yardımcı Doçent olarak çalışma hayatına yönelik hukuk dersleri vermektedir. Evli ve üç çocuk sahibi olan Osman Sarı’nın şiir ve yazıları Gonca, Çıkış, Defne, Edebiyat, Diriliş, Mavera, İlim ve Sanat Dergilerinde yayınlandı.

Yayınlanmış Eserleri:

1.) Bir Savaşçıdır Kalbim

2.) Aydınlar İhaneti

3.) Önden Giden Atlılar

4.) Türkiye’de İşyeri ve Sendika Denetimi

Yrd. Doç. Dr. Osman SARI hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...